Valmet firması, internet sitesininden 19.Temmuz.2021 tarihli haberi ile Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri firmasından yeni bir sipariş aldığını duyurmuştur. Siparişin 2021 yılının ikinci çeyreğinde alındığı ve yeni Valmet Advantage DCT 200TS serisi olduğu belirtilmiştir.
Valmet, daha önce Eczacıbaşı Tüketici Ürünleri'nin Manisa fabrikasına 2015 yılında devreye aldığı Advantage DCT 200 temizlik kağıdı hattını da teslim etmişti.
Yeni sipariş olan Tissue Kağıt Makinesinin 5,6 m. genişliğe sahip olacağı ve 2.200 m/dak. tasarım hızına sahip olacağı açıklanmıştır. Kapsamda, birincil elyaf işleyen Valmet Hamur Hazırlama kısmı, OptiFlo tip Hamur Kasası, BleackBelt gömlek tipi içeren Advantage ViscoNip Pres kısmı, Advantage AirCap tipi Haube içeren döküm Yankee Silindiri ve Focus Bobin Kesme makinesi bulunduğu söylenmektedir.
Teslimata proses kontrolleri ile birlikte kapsamı bir Valmet DNA Otomasyon Sistemi, Makine Kontrolleri, Tahrik Kontrolleri ve Makine Koşulları İzleme sistemleri de dahil edilmiştir. Kurulacak IQ Tarayıcılı Valmet IQ Kalite Kontrol Sistemi (QCS), IQ Elyaf Ölçümü, MD(Makine Boyu) ve IQ CD(Makine Eni) Profile Seyreltme Sistemi ile yüksek kaliteli ürünler elde edileceği yazılmaktadır. Ayrıca, üretim esnasında safiha kontrolü için IQ Safiha Gözleme Sistemi (WIS) ile kağıt hatlarının üretim esnasında analizinin yapılması düşünülmektedir. Mühendislik Hizmetleri, montaj, süpervisyon, eğitim, devreye alma ve Start-Up proje kapsamına dahil edilmiştir.
Yeni Tissue Kağıt Makinesinde yüksek kaliteli yüz, peçete, tuvalet ve havlu tip kağıtların üretilmesinin hedeflendiğine ve ayrıca, yeni makinenin enerji tasarrufu ve ürün kalitesini artıracağına değinilmektedir.

Türkiye Temizlik Kağıdı yatırımlarının sektördeki diğer üreticilerin de yatırım hamleleri ile hız kesmeyeceği düşünülmektedir.