Valmet firması, internet sitesinden 25.Mart.2021 tarihli haberi ile Valmet, Aktül Kağıt Üretim Pazarlama A.Ş.'ye hamur hazırlama, otomasyon sistemi ve Focus Bobin Kesme dahil üçüncü temizlik kağıdı üretim hattını tedarik edeceği duyurmuştur. Siparişin 2021 yılının ikinci çeyreğinde alındığı ve yeni Valmet Advantage DCT 200 serisi olduğu belirtilmiştir.
Valmet, daha önce aynı fabrikaya 2011 ve 2016 yıllarında iki Advantage DCT 200TS temizlik kağıdı hattı tedarik etmişti.
5,6 m genişlik ve 2,200 m/dk tasarım hızına sahip yeni hat, Aktül Kağıt'ın mevcut üretimine yılda 70.000 ton yüksek kaliteli yüz, mendil, tuvalet ve havlu çeşitlerini ekleyecektir. Proje kapsamında, birincil elyaf işleyen Valmet Hamur Hazırlama kısmı, OptiFloII TIS tip Hamur Kasasıı, Advantage ReDry içeren ViscoNip Pres kısmı, Advantage AirCap tipi Haube içeren döküm Yankee Silindiri ve Focus Bobin Kesme makinesi bulunduğu söylenmektedir. Ayrıca AirCap haube, WetDust toz yönetim sistemi ve SoftReel mal sarıcı dahil Advantage kağıt mendil teknolojisi ile donatılacaktır. İlave olarak, bir Focus Reelite 25 ENS bobin kesme makinesi kurulacaktır.
Komple mühendislik, kurulum denetimi, eğitim, devreye alma ve devreye alma gibi proje yürütme hizmetleri de Valmet teslimatına dahildir.
Teslimat, Valmet DNA Otomasyon Sistemi ve online yumuşaklık ve krepleme ölçümü yapan Valmet IQ Kalite Kontrol Sistemini de içerecektir.
Mühendislik Hizmetleri, montaj, süpervisyon, eğitim, devreye alma ve Start-Up Valmet kapsamına dahil edilmiştir.