Toscotec firması, internet sitesinden 23.Nisan.2020 tarihli haberi ile Essel Kağıt (Essel Selüloz ve Kağıt Sanayi Ticaret A.Ş.), Türkiye'nin güneyindeki Osmaniye fabrikasında yeni bir yüksek performanslı temizlik kağıdı hattının (PM 3) anahtar teslimi tedariki için Toscotec'i seçtiğini duyurmuştur. Devreye almanın 2021 sonbaharında yapılması planlanmaktadır.

5.700 mm net kağıt genişliği ile Toscotec'in AHEAD 2.2L hattı, Türkiye'nin en büyük temizlik kağıdı makinesi olacak ve günde 270 ton ile en yüksek üretim kapasitesine sahip olacaktır.

Yeni AHEAD 2.2L, seyreltme kontrollü tam hidrolik TT Hamur Kasası ML-T, maksimum ısı transferi verimliliği için optimize edilmiş geometriye sahip üçüncü nesil TT SYD, TT NextPress shoepres teknolojisi ve yüksek geri kazanımlı gaz yakıtlı TT Haube tasarımına sahiptir.

Anahtar teslimi tedarik, eksiksiz hamur hazırlama sistemi, Toscotec'in patentli Hamur Yaklaşım Sistemi TT SAF®, elektrifikasyon ve kontroller, toz ve buğu giderme sistemleri ve online bir şaft çektirmesini içerir. Toscotec'in yüksek kaliteli sarım için gergi ve safiha kontrollü yeni bobin kesme hattı olan iki OPTIMA bobin kesme makinesi ile tamamlanacaktır. 5.700 mm genişliğindeki kağıt makinesinden çıkan tamponları işleyen ve toz giderme sistemiyle donatılmış bir adet OPTIMA 2600L ve 2.850 genişlikte büyük bobinleri işlemek için bir adet OPTIMA 2200 hattı olacak, her iki kesme makinesi otomatik şaft çekici ile donatılacaktır.

Kapsamlı bir servis paketi, ayrıntılı fabrika mühendisliği, montaj süprevizyonu, devreye alma, Start-Up ve eğitimin yanı sıra yüksek teknolojili uzaktan destek sağlamak için YES Connect-Vision ile tedarikin tamamlanacağı açıklanmıştır.