Valmet firması, internet sitesinden 22.Temmuz.2020 tarihli haberi ile Valmet, Hayat Kimya firmasına kapsamlı bir otomasyon paketi de dahil olmak üzere sekizinci temizlik kağıdı hattını tedarik edeceğini duyurmuştur. Hayat Kimya, yüksek kaliteli temizlik kağıdı ürünlerine artan talebi karşılamak için Rusya'da üçüncü bir makineye yatırım yapmaya karar verdi. Yeni hat ile şirketin mevcut yüz, tuvalet ve havlu mendil üretimine 70.000 ton temizlik kağıdı ekleneceği ifade edilmiştir.
Yeni temizlik kağıdı makinesi TM9, 5,6 m genişliğe ve 2,200 m/dk tasarım hızına sahip olacak ve kağıt mendil üretiminde kullanılacak hammadde birincil elyaf olacaktır. Yeni üretim hattı, enerji tasarrufu sağlamak ve nihai ürünün kalitesini artırmak için optimize edilmiştir.

Valmet firması, internet sitesinden 8.Temmuz.2020 tarihli haberi ile Valmet, Türk temizlik kağıdı üreticisi Hayat Kimya'ya kapsamlı bir otomasyon paketi de dahil olmak üzere dokuzuncu temizlik kağıdı hattını tedarik edeceğini duyurmuştur. Şirket, yüksek kaliteli temizlik kağıdı ürünlerine yönelik artan talebi karşılamak amacıyla Rusya'daki fabrikasında yeni bir temizlik kağıdı makinesine yatırım yapmaya karar verdi. Yeni hat ile, mevcut yüz, tuvalet ve havlu mendil üretimine 70.000 ton temizlik kağıdı eklenmiş olacaktır. Devreye almanın 2022'nin sonunda yapılması planlandığı belirtilmiştir. Valmet, şu anda Rusya'daki yeni tesisinde TM9 temizlik kağıdı makinesini kurmaya da devam etmektedir. Hayat Kimya, en yüksek verimliliğe ve mümkün olan en düşük enerji tüketimine ulaşmak için sürekli olarak en son teknolojiyi kullanmaktadır.
Yeni temizlik kağıdı makinesi TM10, 5,6 m genişliğe ve 2,100 m/dak tasarım hızına sahip olacaktır.
Kağıt mendil üretiminde kullanılacak hammadde natürel elyaf olacaktır. Yeni üretim hattı, enerji tasarrufu sağlamak ve nihai ürünün kalitesini artırmak için optimize edilmiştir.