Sektörden Bilgiler


07/08/2021

Ambalaj Kağıdı Üretim Testlerinde neden SCT ölçümü önemli?

Liner kağıt ve fluting kağıt katmanlarının, oluklu mukavvanın ve oluklu mukavva kutunun mukavemet dayanımı arasında kuvvetli bir bağlantı olduğu için, şüphesiz en önemli özelliklerden biri, oluşturan malzemelerin basınç dayanımıdır. Bu nedenle, bu özelliği ölçmek için kullanılan test yöntemlerinin, ................tıklayınız!

31/07/2021

Ambalaj Kağıdında Yüzey Ezilme Testleri (FCT ve CMT)

Kağıt makinesinde Test Liner ya da Fluting kağıt üretirken, son kullanıcı olan Oluklu Mukavva üreticileri kağıdın mukavemetli olmasını bekler. Peki oluklu mukavvanın da mukavemetini direkt etkileyen kağıt mukavemeti nasıl ölçülür? Öncelikle yüzey ezilme testi olarak benzer ölçümleri içeren FCT ve CM ................tıklayınız!

19/07/2021

2020 Yılı Pandemi Sürecinde Türkiye Oluklu Mukavva Sektöründe % 12 Büyüme

Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, sektör pandemi etkisinde geçen 2020 yılını % 12 büyüme ile tamamladığı belirtilmiştir. Sektörün 2020 yılı üretimi 2,5 milyon ton, 4,5 milyar m2 seviyelerine ulaştığı bilgisine ulaşılmıştır. Sektörün 15 milyar TL'i aş ................tıklayınız!

16/07/2021

Oluklu Mukavva-Kağıt İlişkisi ve BCT Testi

İyi bir kalite Liner ve Fluting kağıtları üretmenin ilk aşaması Oluklu Mukavva üretim prosesini anlamaktır. Kalite her ne kadar laboratuvarda ölçülse de, kalite üzerine son sözü kağıtları kullanan oluklu mukavva üreticileri söyler. Bu nedenle, öncelikle oluklu mukavva prosesine bir göz atmak gerekir ................tıklayınız!